דוד שמש מחיר

ממה מורכב המחיר 

דוד שמש מורכב משני חלקים עיקריים: מיכל המים וקולט השמש. לכך כמובן יש להוסיף את התקנתו במקום הרצוי (גג רעפים או שטוח), אביזרים נלווים כמו מעמד ,ואביזרי בטיחות ובנוסף הורדת הדוד הישן מהגג. אחרי שמשכללים את כל הנתונים הללו, בהתאם לסוג המכל (נפחו) וסוג הקולטים (מראות הזכוכית) מגיעים למחיר המלא . עם זאת, המחירים משתנים מחברה לחברה וממתקין למתקין. לכן, כל מי שמבקש לרכוש ולהתקין דוד שמש מומלץ שיערוך סקר שוק מעמיק ויבצע השוואת מחירים. היום ברשת האינטרנט ניתן למצוא מספר רב של אתרים מקצועיים בתחום דודי השמש המציעים השוואת מחירים, לפי חברות, סוגי הדודים והדרישות של הלקוח. הצעתנו אל תתעצלו כי רק תרוויחו הן במחיר והן בשירות.

היצרניות המובילות בשוק

כיום בישראל שוק דודי השמש זוכה לפריחה, בעיקר בשל התייקרותו של מחיר החשמל הרגיל והמודעות הגוברת לשמירה על איכות הסביבה וניצול משאבי טבע נגישים כמו השמש אצלנו בישראל. מסיבות אלה ניתן למצוא מספר רב של חברות המייצרות ומשווקות דודי שמש בתל אביב, בחיפה, ירושלים ושאר ישובי הארץ כמוכן ניתן למצוא מספר רב של מתקינים מקצועיים באזורים הנ"ל . החברות המובילות כמו כרומגן, אמקור, נימרוד, טל סחר, אמישראגז סולארי ואחרות, הפועלות בשוק כבר עשרות שנים ומבטיחות איכות של המוצר והשירות, מוכרות דודי שמש במחירים שלעתים גבוהים בכ- 70% ממחירי הדודים בחברות לא מוכרות. אך זה לא אומר שחברות לא מוכרות אינן מוכרות סחורה איכותית. יש לבדוק כל מקרה לגופו.

סוגי דודים ומחירים

בשוק תמצאו גם סוגים רבים של דודי שמש, הנבדלים בעיקר בנפח מיכל המים. ישנם דודים קטנים בעלי 30, 60 ו- 80 ליטרים וישנם דודים גדולים של 120, 150 ואפילו 200 ליטרים. הכל תלוי במספר הנפשות בבית שישתמשו במים החמים במהלך היום. החישוב הוא שלאדם ממוצע נדרש כ- 35 ליטרים של מים חמים ביום. בהתאם לנפח שתבחרו וכן בהתאם לתנאי המקום בו הדוד יורכב (גג רעפים, גג שטוח וכו') ייקבע המחיר.

סוגי קולטים

דודי שמש נבדלים זה מזה גם בסוג הקולטים שלהם. הרי כל דוד שמש כולל בתוכו גם את מיכל המים וגם את קולטי השמש, בעזרתם מים קרים הופכים למים חמים, זאת כמובן בעזרת אנרגיית השמש. סוגי הקולטים יכולים להיות: זכוכית רגילה או זכוכית מחוספסת או בשמם האחר – קולטי היי-טק (הזכוכית אינה מחזירה את קרני השמש ואינה נשברת בקלות מה שמתאים במיוחד למקומות רגישים).

להשוואת מחירים מלאו טופס חינם

גוף חימום לדוד – פלאנג' סרטון של חברת מדרג